چگونه در ذهن مخاطبان حضور مستمر داشته باشیم؟

در دنیای پر تب و تاب و هیاهوی  امروزی، شناساندن برندها اگر غیرممکن نباشد دست کم بسیار سخت و طاقت فرسا است. هر روزه تعداد بی شماری از اخبار و حوادث مختلف را در شبکه های اجتماعی می خوانیم و سوژه های مختلفی به ترند روز تبدیل شده و نبض خبری و رسانه ای جامعه را در اختیار میگیرند.

در این بین کسانی می توانند از فضای رسانه ای بهره درستی ببرند که توانایی تولید خبر داشته باشند و پایم های تبلیغی خود را در بستر جریان سازی رسانه ای به مخاطبان منتقل نمایند. به زبان ساده تر می توان اینگونه گفت که سازمان و کسب و کاری موفق است که بتواند در دنیای امروزی زبان رسانه را بلد باشد.

در واقع هر سازمانی که اقدامات و تصمیمات رسانه ای درست تری را در زمان های خاص اتخاذ نماید، می تواند به قدرت بلامنازع بازار تبدیل شود. قدرت رسانه تا اندازه ای بزرگ و قوی است که جریان های سیاسی و اقتصادی بزرگی در دنیا تحت تاثیر رسانه و مشاوران رسانه ای شکل گرفته اند و باعث تحولات بزرگ شده اند.

ادامه ی حیات هر سازمانی آن هم در شرایط کنونی به نحوه ی سیاست گذاری ارتباطی و رسانه ای آنها وابسته است و فعالیت موثر در این فضا، ضامن بقای آنهاست.

مشاوره درست، آن هم توسط افرادی که نبض رسانه ای کشور را می شناسند و به اندازه کافی در آن نفوذ می تواند ضامن رشد پایدار هر مجموعه ای باشد، به علاوه وقتی یک مجموعه در جریان های رسانه ای حضور دارد و به یک بنگاه تولید خبر تبدیل می شود در ذهن مخاطب برای همیشه ماندگار می شود و به تدریج به برندی متمایز تبدیل می گردد.

پیشنهاد موسسه روژان برای سازمان هایی که قصد دارند  به حیات خودشان با قدرت و نفوذ حداکثری ادامه دهند راه اندازی واحد رسانه و ارتباطات است تا از بستر رسانه و قدرت آن به بیشترین بهره وری برسد. واحد رسانه و ارتباطات به استراتژی کلان مجموعه ها، جهت می بخشد و در راستای نگاه مدیران ارشد آن، زمینه های رشد در فضای اجتماعی و ذهنیت مخاطب را ایجاد کرده و تهدیدهای درون و برون سازمانی را به فرصت های رشد تبدیل می کند.

  • –           شناخت نیاز به خاطر و انتقال به مدیران سازمان
  • –           برنامه ریزی تبلیغاتی و تدوین طرح‌های معرفی بیمارستان
  • –           مشاوره دقیق جهت برند سازی
  • –           نظارت بر محتوای سایت و صفحه اینستاگرام
  • –           آنالیز جو روانی داخل و خارج از سازمان
  • –           شناخت تهدیدهایی که ممکن است از طرف عوامل مختلف حیات سازمان را به مخاطره بیندازد
  • –           مدیریت افکار عمومی و شناخت واقعی رقبا
  • –           برنامه ریزی جهت حضور مستمر در رسانه ها و ارتباط موثر با آنها

مواردی که ذکر شد تنها بخشی از اثرات واحد رسانه و ارتباطات در مجموعه ها به شمار می رود و حضور کارشناسان و دسترسی به فضای رسانه‌ای کشور از بروز بسیاری از معضلات و جریان سازی های منفی علیه مجموعه جلوگیری کرده و آن را به فرصت رشد تبدیل می کند.

نویسنده : هیمن شریف زاده

نوشتهٔ پیشین
چگونه مشتریان فعلی را وفادار برندمان کنیم؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.
فهرست