چگونه می توانید تبلیغات خود را ماندگار کنید

برای اینکه بتوانید برند خود را در ذهن مشتریانتان برای همیشه به ثبت برسانید به تکرار توانایی های خود در بازه های زمانی مشخص نیاز دارید. هیچ برند یا سازمانی را که امروزه به قدرتی منحصر به فرد دست پیدا کرده است را نمی توانید بیابید که با یک بار تبلیغات به این جایگاه رسیده باشد. البته ناگفته پیداست که استفاده از روش های تبلیغاتی نیاز به هزینه های سرسام آور دارد و بسیاری از صاحبان کالا و خدمات نمی توانند از پس این هزینه ها برآیند.

برای رشد پایدار برندتان، ابتدا باید اهداف تبلیغاتی خود را به درستی بشناسید. منظور از شناسایی اهداف تبلیغات این است که شفاف و صادقانه بگویید که می خواهید فقط به فروش بیشتر در بازه زمانی مشخص دست پیدا کنید یا به دنبال شد و تثبیت برندتان نیز هستید؟ اگر تنها می خواهید به درآمد و فروش بالاتر دست پیدا کنید باید بدانید که فروش شما تا زمانی ادامه خواهد داشت که برنامه تبلیغاتی خاص برای فروش تان داشته باشید. می توان اینگونه گفت که این مدل تبلیغ اثر موضعی و کوتاه مدت دارد و می تواند شما را در بازه زمانی دلخواهتان به رشد مالی و فروش برساند اما با پایان کمپین تبلیغاتی، دوباره خطر کاهش فروش پر رنگ می شود.

در واقع فروش شما وابسته به میزان بودجه ای است که برای تبلیغات اختصاص می دهید. البته نباید فراموش کرد که همه افراد از تبلیغات به فروش بالاتر نمی رسند. برای به ثمر رسیدن این نوع تبلیغات، انتخاب نوع و روش تبلیغات، بسیار مهم و حیاتی است و کم نیستند افرادی که هزینه های زیادی را به امید فروش بالاتر متحمل شده اند و نتوانسته اند به درآمد مورد انتظارشان دست پیدا کنند. پس باید هوشیار باشید و در تبلیغات بی گدار به آب نزنید.

اما اگر هدف شما علاوه بر فروش بالاتر، تثبیت برند و در کنار آن فروش پایدار است باید هوشمندانه تر تصمیم بگیرید. شما باید بتوانید از تبلیغات ماندگار استفاده کنید و پیام تبلیغاتی خود را به بدنه اجتماع برسانید. وقتی شما نام و نوع برندتان را به صورت یک اثر ماندگار در میان مشتریان خود پخش کرده و چشم آنها را به دیدن مکرر آن عادت دهید.

اگر می پرسید چگونه می توانید در ذهن مشتریان و مخاطبانتان به نامی جاودانه تبدیل شوید، پیشنهاد موسسه هنری و رسانه ای روژان برای شما، تهیه و انتشار مجله اختصاصی برند خودتان است. این مجله مستقل برای شما در حکم یک رسانه پویا، خبرساز و ماندگار عمل می کند.

مجله داخلی در واقع زبان گویا و مصور مجموعه شما به حساب می آید. هر ماه تیراژ قابل توجهی از این ماهنامه منتشر شده و در اختیار سازمان شما قرار می گیرد. هرکدام از خوانندگان با دریافت یک نسخه از این مجله، نشریه و رسانه اختصاصی شما را به بطن جامعه برده و به اعضای خانواده خود، فرصت آشنایی با امکانات و خدمات مجموعه شما را می دهند.

این طرح می تواند مشتریان فعلی را حفظ کرده و علاوه بر این، اطرافیان آن ها نیز در آینده جزو مشتریان شما خواهند شد. به همان اندازه که رشد و نفوذ در ذهن مخاطبان در این روش نیاز به استمرار و صرف زمان است، ماندگار نیز خواهد بود.

اصولا مجلات به دلیل امکان ارتباط بصری و تصویری با مخاطبان، طرفداران ویژه و بالایی دارند و حافظه تصویری افراد را مورد هدف قرار می دهد و با استفاده از این روش به تثبیت و اثرگذاری طولانی مدت تبلیغات کمک می کند.

انتظار می رود این مجله بتواند در همان شماره های ابتدایی جای خاصی بین مشتریان پیدا کند و آن ها را به مشتریان وفادار مجموعه تبدیل کند و از این طریق به برند سازی و جلب اعتماد مخاطبان کمک شایانی کند.

برای ایجاد این بستر رسانه ای کافیست با کارشناسان موسسه هنری و رسانه ای روژان با شماره های 09916020556 – 09916020557 – 09916020559 تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را در رابطه با نحوه دریافت مجوز، تولید محتوا و طراحی و انتشار آن بدست آورید.

فاصله شما با داشتن رسانه ای مستقل و پویا، یک تصمیم درست و انتخابی آگاهانه است.

نویسنده: هیمن شریف زاده

 

نوشتهٔ پیشین
شایعات درون سازمانی را چگونه کنترل کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه مشتریان فعلی را وفادار برندمان کنیم؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.
فهرست