چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم؟

چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم؟

چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم؟

هیمن شریف زاده – نرخ افزایش کلیک آمار تعداد دفعاتی است که کاربران مختلف بر روی یک لینک مشخص کلیک می کنند. در واقع نرخ کلیک یکی از اصلی ترین عامل ها برای تعیین موفقیت کمپین های تبلیغاتی سایت ها و مطالب مختلف است. مثلا شما اگر بخواهید به آنالیز درستی از نتایج ایمیل مارکتینگ و گوگل ادز برسید کافی است نرخ کلیک را بررسی نمایید تا بدانید کمپین مورد نظر شما چه مقدار موفقیت آمیز بوده است.

نرخ کلیک چگونه محاسبه می شود؟

برای محاسبه نرخ کلیک کافی است تعداد افرادی که لینک را مشاهده نموده اند را بر تعداد آنهایی که بر روی لینک کلیک کرده اند تقسیم نمایید. مثلا در ایمیل مارکتینگ تعداد افرادی که ایمیل برایشان ارسال شده است را باید بر تعداد افرادی که وارد لینک شده اند تقسیم کرد.

تاثیر نرخ کلیک بر سئو سایت

بدون شک یکی از اصلی ترین عوامل در افزایش جایگاه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل میزان کلیک افراد بر روی لینک های موجود در سایت است.

یعنی هر کلیک بر روی سایت شما در واقع یک فرکانس مثبت برای گوگل است. البته همانگونه که رتبه سایت شما به نزخ کلیک بستگی دارد، میزان نرخ کلیک هم به رتبه سایت شما مرتبط است. یعنی این دو بر روی هم اثر مستقیم دارند و رشد هر کدام از آنها بر رشد دیگری هم موثر است.

 نرخ کلیک را چگونه افزایش دهیم؟

راه های ساده اما تخصصی برای افزایش نزخ کلیک وجود دارد که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد. هر کدام از این عوامل در جای خود و با توجه به میزان کیفیت انجام آن می توانند نرخ کلیک را افزایش دهند.

 تیتر و عنوان جذاب را انتخاب کنید

تگ به عنوان یکی از موثرترین متاتگ های مهم در سئو و بهینه سازی سایت است. وقتی عنوان و تیتر انتخاب شده توسط شما برای مخاطب جذاب باشد و او را به مطالعه آن تشویق کند و یا تیتری باشد که در جستجوی کاربران زیاد مورد استفاده قرار گیرد نزخ کلیک و ورود به سایت را افزایش داده و همین موضوع باعث می شود گوگل سایت مورد نظر را مهم و باکیفیت تلقی کرده و جایگاه آن را ارتقا دهد.

بیشتر بخوانید:
خواستگاری منحصر به فرد داشته باشید

کلمات کلیدی را بشناسید و آنها را درست انتخاب کنید

انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم و حیاتی است. افزایش ترافیک ارگانیک سایت که موضوع درخواستی بسیاری از صاحبان کسب و کارهای مختلف است از طریق کلمات کلیدی و انتخاب درست آنها میسر می شود. البته شناسایی کلمات کلیدی هم موضوع بسیار مهمی است که می توانید از راههای مختلفی آن را پیدا کرده و در متن ها از آن استفاده کنید. کلمات کلیدی انتخابی شما باید هم از نظر کاربران و هم از نظر الگوریتم های گوگل جزو کلمات پرطرفدار باشد. هر چه این کلمات با وسواس بیشتری انتخاب شوند و دقیق تر باشند موثرتر خواهند بود.

محتوای جدید را فراموش نکنید

تحت هیچ شرایطی از متن های کپی شده از سایت های دیگر استفاده نکنید؛ سعی کنید هر روز در سایت فعالیت داشته باشید. اگر هر روز  نمی توانید تولید محتوای اختصاصی داشته باشید دست کم مطالب قبلی را با اندکی تغییرات به روز رسانی نمایید. بهتر است برای اینکه سایت خود را زنده و پویا نگه دارید آن را به یک تیم متخصص بسپارید. آنها منطبق بر الگوریتم های گوگل و سئو سایت محتوا را دسته باندی می کنند و آنها را به نگارش در می آورند. تیترها و میان تیترهای خوبی برای متن ها و مطالب شما انتخاب کنند و در نتیجه سئو و نرخ کلیک سایت تان را بالا ببرند. ما در تیم روژان آمادگی کامل داریم تا شما را به نقطه ی ایده آل در سایت و سئو آن برسانیم. تیم تولید محتوای موسسه روژان به صورت حرفه ای به این کار مشغول است و می تواند بهترین نتایج را برایتان به ارمغان بیاورد.

مشاوره رایگان

سرعت سایت تان را افزایش دهید

یک نکته را به خوبی به خاطر بسپارید. اگر سایت شما به صورت کامل برای بازدید کننده لود نشود هر اندازه کلیک کند هم بی فایده است و در نتایج جستجوی گوگل محاسبه نخواهد شد. این نکته را بسیاری از افراد نمی دانند و به همین دلیل به آن نتیجه ای که می خواهند دست پیدا نمی کنند. سرعت سایت یکی از مهم ترین معیارها در سنجش سئو سایت به حساب می آید. برای اینکه سرعت سایت شما بهبود پیدا کند می توانید از گوگل کنسول استفاده کرده و یا تصاویر سایت را کم حجم نمایید. حذف کدهای غیر ضروری سایت هم از نکات بسیار مهم در بهبود سئو سایت به شما ر می رود.

بیشتر بخوانید:
بهترین شرکت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در ایران

سئو محلی و تاثیر روی مخاطبان هدف

هر کسب و کاری تعدادی مخاطب خاص و ویژه دارد. ممکن است شما بخواهید در یک منطقه جغرافیایی خاص و یا یک گروه خاص محصولاتتان را ارایه کنید. اگر سایت خود را به مخاطبان هدف خود نمایش دهید می توانید به مخاطبان کمتر ولی با اثرگذاری بیشتر دسترسی داشته باشید. اینگونه روش ها را سئو محلی می نامند و برای کسب و کارهایی که به محوده جغرافیایی خاصی تعلق دارند بیشتر کمک می کند.

در پایان می توان این مقاله را اینگونه جمع بندی کرد که نرخ کلیک اگر چه بسیار مهم است اما باید به صورت تخصصی کار شود. هر اندازه که سایت شما نرخ کلیک بالاتری داشته باشد سرعت رشد کسب و کارتان را بیشتر می کند و در نتیجه زودتر به هدف خودتان می رسید. اگر چه مشتریان و مخاطبان شما از طریق سایت با کسب و کارتان آشنا می شوند و زمینه پایداری آن را ایجاد می کنند اما آنها زمانی جذب سایت شما می شوند که اساس کار به درستی انجام شده باشد و تولید محتوای باکیفیت در کنار رعایت اصول سئو به وب سایت شما اعتبار بخشیده باشد. امروزه کمتر کسی است که بدون نگاه کردن به سایت های اینترنتی کسب و کارهای مختلف جذب خدمات آنها شود و به مشتری ثابت و پایداری تبدیل شود. این یعنی لازمه رشد سریع و مستمر در هر کسب و کاری توجه به پایه های رشد در فضای مجازی است که یکی از اصلی ترین آنها وب سایت اینترنتی است. موسسه هنری، رسانه ای و تبلیغاتی روژان می تواند در راه پر فراز و نشیب برندسازی در فضای مجازی و سئو و بهینه سازی سایت به شما کمک کند. اگر راه های مختلفی را امتحان کرده اید ولی هنوز به نتیجه دلخواهتان نرسیده اید ما در موسسه روژان آمادگی کامل داریم تا به شما در مسیر رسیدن به اهداف متعالی و افزایش فروش و درآمدتان کمک کنیم.

 

نویسنده: هیمن شریف زاده

دسته بندی


مقالات ما


برای فروش بیشتر چه نوع تبلیغاتی لازم است؟
 • ۳۰
 • بهمن
 • برای فروش بیشتر چه نوع تبلیغاتی لازم است؟

  هیمن شریف زاده - این روزها ترفندهای زیادی برای تبلیغات وجود دارد که همه ی آنها یک هدف را دنبال می کنند و ...

  دیجیتال مارکتینگ، بیلبوردی در معرض دید همگان
 • ۴
 • اسفند
 • دیجیتال مارکتینگ، بیلبوردی در معرض دید همگان

  هیمن شریف زاده مدیرعامل موسسه هنری، رسانه ای و تبلیغاتی روژان  از فعالان رسانه ای کشور اعتقاد دارد دیجیتال مارکتینگ بارزترین وجه تمایز ...

  سئو در اینستاگرام چگونه است؟
 • ۴
 • اسفند
 • سئو در اینستاگرام چگونه است؟

  شاید تا کنون سئو را فقط برای سایت ها و دنیای اینترنت شنیده باشید اما واقعیت این است که در دنیای اینستاگرام هم ...

  رازهای موفقیت در اینستاگرام چیست؟
 • ۹
 • اسفند
 • رازهای موفقیت در اینستاگرام چیست؟

  هیمن شریف زاده - تا حالا چند بار برایتان پیش آمده است که در حین کارهای مختلف همزمان مشغول لایک کردن و کامنت ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09121089571

  ادرس

  تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح، روبروی پمپ بنزین، کوچه بخشی موقر، نبش کوچه قابوسنامه، پلاک 6/1، واحد 1

  پست الکترونیک

  info@rozhanagency.com

  برچسب ها